Τετάρτη 14 Νοεμβρίου 2012

ΚΥΠΕΛΛΟ: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ - ΔΟΞΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΤΣΑΣ 2-0

Ήττα για την ομάδα μας από αυτή του Ατρόμητου Λάππα με 2-0 σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο Λμνοχωρίου. Οι γηπεδούχοι έβαλαν και τα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Το πρώτο γκολ για την ομάδα του Καραπίτσου μπήκε με απευθείας κτύπημα κόρνερ στο 18ο λεπτό. Το δεύτερο γκολ μπήκε  7 λεπτα αργότερα με τελείωμα πλασέ, και τα δύο γκολ του αγώνα τα έβαλε ο Νίκος Γραμματικόπουλος. Θα πρέπει να αναφέρουμε ότι το δεύτερο γκολ ήταν άκυρο αφού ο σκόρερ βρισκόταν σε θέση οφσάιντ ( λάθος βοηθού Τσοτσισβίλ). Ο Ατρόμητος ήταν πολύ πιο δραστήριος στον αγώνα έχοντας καλή κυκλοφορία.

Ο Νίκος Σταθόπουλος θα στραφεί στο ντέρμπι με το Βουπράσιο. Να σημειώσουμε ότι αυτή είναι και η πρώτη ήττα για την Δόξα σε επίσημους αγώνες (πρωτάθλημα και κύπελλο) για την φετινή περίοδο.
 Όποιος φίλος της ομάδας ενδιαφέρεται για το ματς με το Βουπράσιο θα υπάρχει πούλμαν από την Χαλανδρίτσα το Σάββατο καλέστε στο 6985664234.